niemęska rzecz mieć depresję?

Porady dla mężczyzn chorujących na depresję i podpowiedzi dla ich jak pomóc w walce z chorobą.

Moderatorzy: Administrator, Stop Depresji

niemęska rzecz mieć depresję?

Postprzez Stop Depresji » 19 czerwca 2012, 13:00

Czy depresja męska jest "niemęska", jak głosi stereotypowa definicja? Czy kontakt z mężczyzną w depresji różni się od kontaktu i postrzegania kobiety w depresji?
Stop Depresji
Fundacja ITAKA

Re: niemęska rzecz mieć depresję?

Postprzez Milutka » 01 października 2012, 11:59

Depresja jest chorobą więc uważam że nie można jej rozpatrywać w kategoriach "niemęskości".
Mój narzeczony ma depresję więc że jako kobieta chyba mogę wypowiedzieć się w tym temacie.
Co prawda taka choroba może być powodem do wstydu bo przecież stereotypowy facet powinien być "silny psychicznie". Jednak to tylko stereotyp, który w realnym życiu w ogóle się nie sprawdza.
jedyny poważny problem który widzę w "męskiej depresji" to fakt że przyjmowanie niektórych antydepresantów może powodować duże trudności w sferze seksualnej. W przypadku mężczyzn godzi to w ich poczucie wartości i może bardzo utrudnić związek. Jednak ja mam nadzieje że takie problemy mają charakter "sezonowy" i po pewnym czasie wszystko wraca do czegoś co możemy nazwać normą.
Milutka

Re: niemęska rzecz mieć depresję?

Postprzez Zbyszek » 26 listopada 2012, 07:06

Milutka
Jak 95% ludzi nie obchodzi Cię jak pomóc narzeczonemu. Ale martwi Cię fakt że antydepresanty osłabjają jego potencję. Gratuluję na pewno wzmacnia to jego "ego". Facet potrzebuje pomocy. Czasem już nie mamy siły być "silni"
Zbyszek

Powrót do Depresja mężczyzn